Mali Grojcowianie

Dotarł DYPLOM

Dotarł DYPLOM

Dotarł do nas DYPLOM za I MIEJSCE dla „Małych Grojcowian”. A na pierwszym planie nasza Maja „zwyrtająca” z laleczką. Fajna pamiątka !

I NAGRODA dla

I NAGRODA dla "Małych Grojcowian"

UWAGA są wyniki 35. Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Wiśle 27–28 maja 2023 r. - I równorzędne miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 3500 zł otrzymuje: Dziecięcy Zespół Regionalny Mali Grojcowianie z Wieprza. Do udziału w 47. Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju w 2024 roku wytypowane zostały dwa zespoły w tym: Dziecięcy Zespół Regionalny Mali Grojcowianie z Wieprza.

"Furmanienie na notoniu" w Wiśle

28 czerwca 2023 r w niedzielę „Mali Grojcowianie” wzięli udział w 35. Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych - Wisła 2023. Była próba, korowód a program pt. "Furmanienie na notoniu" został zaprezentowany w części konkursowej. Czekamy na WYNIKI.

"Mali Grojcowianie" dla Teosia

15 kwietnia 2023 r - „Górale dla Teosia - Wiosenne granie”. Dzisiejszy dzień był pełen emocji i rodzinnego ciepła! Zespoły folklorystyczne z naszego powiatu zjednoczyły się aby wesprzeć leczenie 3-letniego Teodorka Mojżeszka z wielkiej zespołowej rodziny ZPiT Pilsko! Byli tu też „Mali Grojcowianie”. Mamy nadzieję, że to spotkanie pełne śpiewu, tańca i radości chociaż trochę pomoże w tych trudnych chwilach Teosiowi i jego rodzinie. Z całego serca wszystkim dziękujemy za wspólne przeżycie tego wydarzenia zespołom, organizatorom i wspaniałej publiczności! Żywiecka Armia Wielkich Serc Zespół Regionalny Magurzanie Zpit Ziemia Żywiecka Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie Zespół Pieśni i Tańca "Żywczanie" z Żywca Miejskie Centrum Kultury Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pilsko" Żywiec    

"Mali Grojcowianie" z kolędą w Przybędzy

  26 grudnia 2022 r - W dniu św. Szczepana kolędnicy ruszaja z dobrym słowem i muzyką po domach. My rozpoczęliśmy kolędowanie z DZR "Mali Grojcowianie" od koncertu w Parafii MB Czestochowskiej w gościnnej Przybędzy. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie tym bardziej, że większość naszych małych artystów to debiutanci. Dziś "Mali Grojcowianie" spotkali się również w Przybędzy z grupą Dziadów "Przybłędy" z Przybędzy   

Świąteczny KONCERT

Świąteczny KONCERT "Małych Grojcowian" dla rodziców i znajomych

  16 grudnia 2022 r - Debiut naszych Małych Grojcowian przed najlepszą publicznością na świecie… rodzicami! Było bardzo serdecznie, radośnie ...i z przymrużeniem oka jak zwykle okazało się że rodzice znają cały repertuar! Serdecznie dziękujemy naszym instruktorom za przygotowanie najmłodszych muzykantów i śpiewaków oraz całego zespołu! A są to: Wanda Cojda Potasiak, Magdalena Fijak, Ewa Nowak, Sabina Jurasz i Jadwiga Jurasz. Już wkrótce zaczynamy poważne koncertowanie. Dziękujemy sekcji ukulele za współudział i uświetnienie koncertu.