Grojcowianie

„Grojcowianie” na Beskidzkim Jarmarku Karnawałowym

„Grojcowianie” na Beskidzkim Jarmarku Karnawałowym

Czas kolędowania i koncertowania powoli dobiega końca. Serdecznie dziękujemy Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu za zaproszenie i możliwość zaprezentowania się ZR „Grojcowianie” z Gminy Radziechowy Wieprz podczas ,,Beskidzkiego Jarmarku Karnawałowego”. Impreza odbyła się 27 stycznia 2024 r. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. W programie imprezy znalazły się prezentacje artystyczne gmin powiatu żywieckiego, kiermasz sztuki ludowej oraz degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Noworoczne Kolędowanie

Noworoczne Kolędowanie "Grojcowian" w Brzuśniku

Dzisiaj (13 stycznia 2024 r) w sołectwie Brzuśnik nasze wspaniałe Gosdpodynie ze Stowarzyszenia KGW „Brzuśnik” zorganizowały Spotkanie Noworoczne. Wydarzenia takie mocno integrują mieszkańców całej Gminy, gromadzą wszystkie organizacje współpracujące ze sobą w ciągu roku. Po raz kolejny kolędowaliśmy z Kołami Gospodyń z Bystej, Juszczyny, Radziechów, Przybędzy, Wieprza z OSP Bystra, miejscowymi Radnym oraz licznie przybyłymi mieszkańcami wsi. Noworoczne życzenia dla wszystkich złożył Wójt Gminy Maciej Mika. Jest to czas radosnego śpiewania tradycyjnych kolęd oraz znanych pastorałek. Wszystkich gości ucieszyło wyśpiewanie ponad dwudziestu zwrotek "Kolędy Powiatowej", która to po wielu latach została wyjęta ze starych śpiewników. A kolędowali ZR „Grojcowianie” od najmłodszych do najstarszych. Zaprezentowali się również kolędnicy z szopką, dudziarze i heligoniści.

23. Przegląd Kolęd I Pastorałek w Łodygowicach

23. Przegląd Kolęd I Pastorałek w Łodygowicach

Dzisiejszego wieczoru również odwiedziliśmy Gminny Ośrodek Kultury w Łodygowicach aby zaprezentować się podczas 23. Przeglądu Kolęd I Pastorałek. W konkursie wystąpiła kapela dudziarska oraz grupa młodzieżowa wraz z grupą seniorów. Taki pracowity początek roku, ogromnie cieszą nas takie wydarzenia, a jutro kolejny koncert tym razem w Brzuśniku wśród swoich.

Z kolędą dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Z kolędą dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dzisiaj na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogliśmy wspólnie kolędować w Klubie "Śrubka" w Żywcu -Sporyszu. Noworoczne spotkanie pełne było radości i chęci do śpiewania najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Do wspólnego kolędowania dołączył również Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor.

Kolęda noworoczna z Wieprzanami

Kolęda noworoczna z Wieprzanami

7 stycznia br. spotkaliśmy się w Domu Ludowym w Wieprzu. To miejsce dla nas szczególne, tutaj 28 lat temu narodziła się myśl o powstaniu grupy, która będzie kultywować tradycje naszych przodków. Zaprezentowaliśmy tradycyjne kolędowanie chłopców z szopką z okolędowaniem gospodarza i gospodyni. W prawdziwe zimowej i świątecznej aurze w sali wypełnionej mieszkańcami Wieprza oraz sympatykami ZR „Grojcowianie” wspólnie kolędowaliśmy jak tradycja każe! Szczególne podziękowania za przygotowanie gościny składamy na ręce KGW Wieprz, Stowarzyszenia Wieprzanki oraz Sołtysa Wiesława Klisia. Hej kolęda, kolęda!

"Grojcowianie" z kolędą w Przybędzy

Dziś 6 stycznia 2024 r Święto Trzech Króli. W korowodzie, podążając za gwiazdą betlejemską „Grojcowianie” mniejsi i więksi zawędrowali z kolędą do Przybędzy. Zagrali i zaśpiewali przy stajence w Parafii Matki Boskiej Częstochowkiej. Dziękujemy ks. Sławomirowi za ciepłe przyjęcie i parafianom za obecność.