O nas

„Górale zagrają na wszystkim”

„Górale zagrają na wszystkim”

  W piątek 25 listopada w Tygodniku Żywieckim „Dziennika Zachodniego” ukazał się artykuł i fotorelacja z tegorocznych XXV POSIAD GAWĘDZIARSKICH oraz XXVII KONKURSU GRY NA UNIKATOWYCH INSTRUMENTACH LUDOWYCH. Finał czyli KONCERT LAUREATÓW odbył się w tym roku w Domu Ludowym w Wieprzu. ”DZ” zatytułował swój artykuł „Górale zagrają na wszystkim”, i pewnie jest w tym dużo racji. Jednocześnie udostępniamy zestaw krótkich filmików (17 szt.) przedstawiających poszczególnych uczestników KONKURSÓW. Oczywiście nie wszystkich. MIŁEGO OGLĄDANIA !!!!    

Artykuł o "Grojcowianach" w "Niedzieli"

  W ostatnim numerze "Niedzieli" - Niedzieli na Podbeskidziu nr 4 na 25 stycznia artykuł o "Grojcowianach i Parafii w Przybędzy napisany przez Panią Monikę Jaworską    

Warto poczytać !!!

Warto poczytać !!!

  Wrześniowy numer kwartalnika dla rodziców „Mamo, Tato czy wiesz?” zamieścił takie oto 2 artykuły. Pierwszy z nich to redakcyjny wywiad „Grojcowianie opowiadają historię dawnych górali” oraz tekst Ani Kupczak z cyklu – Odkrywamy nasz region - „Hej tam na holi owieczki się pasom – Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”. Warto poczytać !!!