Grojcowianie

25 lat Koła Gospodyń Wiejskich

25 lat Koła Gospodyń Wiejskich "Brzuśnik"

  Tak oto „Grojcowianie” świętowali 21 stycznia 2023 r w Brzuśniku! 25 lat Koła Gospodyń Wiejskich "Brzuśnik" w Brzuśniku! Uświetniliśmy tą piękną uroczystość swym kolędowaniem a wspomagała nas grupa Magdy Stasicy z ukulele. Drogie Panie życzymy Wam wielu, wielu lat dalszej działalności, jesteście wzorem do naśladowania dla następnych pokoleń!! Dziękujemy za to że jesteście

"Grojcowianie" z kolędą w Gilowicach

Dzisiaj 15 stycznia mieliśmy wielką przyjemnośc odwiedzić Parafię pw. Św. Andrzeja Apostoła w Gilowicach. Serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi Krzysztofowi Cojda za zaproszenie, wspólną modlitwę i wspólne kolędowanie. Dziękujemy również wszystkim parafianom za serdeczne przyjęcie i gościnność!

I MIEJSCE - Kolędnicy z Szopką z Małych Grojcowian

I MIEJSCE - Kolędnicy z Szopką z Małych Grojcowian

  Jury 54. Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych Żywieckie Gody 2023 postanowiło nagrodzić występujących 14 stycznia 2023 r „Kolędników z szopką” z DZR „Mali Grojcowianie” z Wieprza w składzie: Jan Worek, Olaf Felczak, Maciej i Michał Pawlus, Krzysztof Kupczak, Wiktor Roczyna i Wiktor Temel -  I MIEJSCEM ex aequo i nagrodą pieniężną w wysokości 500 zł. W rolę gospodarzy zaangażowali się tu: Małgorzata Kosiec i Grzegorz Brodka. Równorzędne I MIEJSCE i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł w kat. Dzieci składające powinszowania otrzymał Jan WOREK (Dziecięcy Zespół Regionalny „Mali Grojcowianie” z Wieprza) II MIEJSCA i nagrody pieniężne w wysokości 100 zł w tej samej kategorii otrzymali: Maciej Pawlus oraz Michał Pawlus (obaj Dziecięcy Zespół Regionalny „Mali Grojcowianie” z Wieprza) Wspaniałe wyniki. GRATULUJEMY !!!    

"Grojcowianie" dla Justynki

  6 stycznia w Radziechowach był dniem pomocy dla Justynki Wojtyły. Od wczesnych godzin rannych podczas mszy św. Kolędowały Zespoły Regionalne. My mieliśmy przyjemność zakończyć ten piękny dzień mszą św. o godz. 18.00 a potem koncertem i wspólnym kolędowaniem. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, polecamy się na kolejne wydarzenia.    

Miliardowickie kolędowanie

Miliardowickie kolędowanie "Grojcowian"

  Święto Objawienia Pańskiego obchodziliśmy uroczyście w Parafii Milosierdzia Bożego w Miliardowicach na zaproszenia ks. proboszcza Zygmunta Mizi pochodzącego z naszej Juszczyny. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz bardzo ciepłe i serdeczne przyjęcie zakończenie wspólnym kolędowanie. Miliardowice część wsi Ligota w Polsce, położona w województwie śląskim, w powiecie bielskim, w gminie Czechowice-Dziedzice. W latach 1975–1998 Miliardowice położone były w województwie katowickim. W Miliardowicach znajduje się Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Nazwa jest pochodzenia kulturowego na wzór patronimicznych, została wyrobiona od słowa miliard, jako że kolonia powstała na ziemi wykupionej w okresie gwałtownej dewaluacji pieniądza.    

Pasterka 2022 w Sopotni Małej

Pasterka 2022 w Sopotni Małej

  Jak co roku zespoły regionalne w całym Beskidzie Żywieckim brały udział we mszy św. Pasterskiej. Tym razem ZR „Grojcowianie” na zaproszenie ZR „Romanka” wspólnie kolędowali w gościnnej i urokliwej Sopotni Małej. Dziękujemy za zaproszenie i wspólne kolędowanie proboszczowi ks. Adamowi Ciapce, ZR „Romanka” oraz wszystkim mieszkańcom SOPOTNI MAŁEJ i gościom.