GARNIEC Łańcut - III miejsce dla

GARNIEC Łańcut - III miejsce dla "Małych Grojcowian"

Właśnie zakończyła się uroczystość rozdania nagród podczas XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego GARNIEC 2024 w Łańcucie! Miło mam poinformować, że DZR Mali Grojcowianie z Wieprza został laureatem III miejsca w kat. II wśród 23 Zespołów z całej Polski!! !Serdeczne gratulacje dla młodych tancerzy i muzykantów oraz instruktorów przygotowujących grupę do konkursu. Cieszymy się ogromnie, że po raz kolejny mogliśmy reprezentować folklor Górali Beskidu Żywieckiego oraz Gminę Radziechowy- Wieprz!!!

To pierwszy od kilku lat wyjazd DZR Mali Grojcowianie z Wieprza. Chociaż w Łańcucie byliśmy już w 2021 roku to obecna grupa składa się już w 80 % z nowych osób. Naszym głównym celem był udział w XIV Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego GARNIEC organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Łańcucie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZPiT "Łańcut". Czas przygotowań był bardzo intensywny zarówno na zajęciach w Brzuśniku jak i na miejscu przed występem. Jak widać odpowiedzialna praca i chęć do działania daje efekty. Jak dobrze, że są ludzie i miejsca gdzie organizowane są takie konkursy i przeglądy. Dzięki temu zespoły z całej Polski mogą skonfrontować się ze sobą ale i tak najważniejsze jest to aby dzieci i młodzież pracując nad poziomem tańca i repertuarem mieli się gdzie i komu pokazać. W każdym regionie istnieje ogromna potrzeba większej dbałości o istniejące zespoły regionalne i ich rozwój. Wydarzenia takie mają charakter edukacyjny, turystyczny, integrują grupę, uczą samodzielności i odpowiedzialności, dają również możliwość poznania folkloru innych regionów Polski.

Celem podróży DZR Mali Grojcowianie do Łańcuta był konkursowy występ ale też czas połączony z relaksu i poznawania ciekawych i pięknych miejsc w naszym kraju oraz wspólna intergracja. Polecamy Muzeum-Zamek w Łańcucie oraz wycieczkę elektrycznymi samochodami po mieście ze wspaniałym przewodnikiem Panem Ryszardem Kuchą, któremu serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy za gościnę i życzliwość Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu "Rakowisko" w Rakszawie, firmie AWANGARDAbus ze Świnnej za wygodę i bezpieczeństwo podróży oraz opiekunom i rodzicom za wsparcie naszych działań. Pobyt niezwykle udany, były również różne ciekawe niespodzianki... ale wszyscy cały czas się uczymy! Wyjazd sfinansowany ze środków własnych SSK Grojcowianie.