Mali Grojcowianie

Z rewizytą u Zawaternika

Z rewizytą u Zawaternika

W niedzielę 11 września 2022 r. DZR Mali Grojcowianie udali się z rewizytą do Leśnicy Gronia gdzie swoją siedzibę ma zaprzyjaźniony z nami ZR Zawaternik. Nasz Zespół zaprezentował się podczas 16 Festynu Bacowskiego organiziwanego przez miejscowy Oddział Związku Podhalan i jego Prezes Panią Marię Dudek.Co prawda pogoda nie była zbyt łaskawa dla nas uczestników, to jednak wszystko odbyło się zgodnie z zapowiedziami. Na scenie pojawił się Zespół Zawaternik i Ślebodni, laureatki konkursu na Najśwarniyjsą Góroloecke, odbyły się też konkursy i zawody na wybór GAZDY I BONTARA roku 2022. Ogromną radość sprawiła nam loteria fantowa, udało nam się wygrać sporo ciekawych nagród, w tym nagrodę główną... ROWER, który trafił do naszego Krzysia! Dziękujemy za rodzinną i swojską atmosferę i oczekujemy kolejnych wspaniałych spotkań dwóch zaprzyjaźni,nionych regionów! Do zobaczenia.

"Bielsko-Biała Stolicą Beskidzkiego Rzemiosła"

W sobotnie południe27 lipca 2022r  na zaproszenie Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić podczas wydarzenia "Bielsko-Biała Stolicą Beskidzkiego Rzemiosła". Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Panu Lechowi Malczykowi i możliwość promocji naszego folkloru. Wśród gości i uczestników spotkaliśmy wielu naszych znajomych m.in. Pana Janusza Kohuta , w którego studio nagrań powstały wszystkie nasze płyty, Pana Bogusława Lalika z którym współpracowaliśmy podczas Roku Górali w Woj. Śląskim, Pana Wojciecha Świniańskiego właściciela Piekarni Tradycyjnej z Wieprza, który reprezentował Cech Rzemiosł z Żywca, Asystę Żywiecką, ZPiT Beskid z Bielska-Bislej oraz wielu twórców ludowych wśród których byli przedstawiciele naszej gminy Pani Jadwiga Kliś i Pan Wiesław Pawlus prezentujący obróbkę wełny. Największą radość oprócz możliwości prezentacji swoich talentów na scenie sprawiła naszym dzieciom degustacja (bez limitu) lodów od naszego żywieckiego producenta Cukierni Gałuszka. Pani Sylwia Krębuszewska częstowała nas wszystkich od serca!!! Dziekujemy bardzo!! W imieniu dzieci dziękujemy również organizatorom za upominki

Kolejny raz w Pacanowie

Kolejny raz w Pacanowie

Jak wcześniej pisaliśmy "Mali Grojcowianie" z Wieprza w dniach od 5 do 7 lipca br. udali się po raz kolejny do Eurpejskiego Centrum Bajki w Pacanowie im. Koziołka Matołka. Jest to niesamowite miejsce pełne radości i niespodzianek. Nasi mali tancerze wraz z opiekunami odwiedzili: wystawę "Bajkowy Świat", "Mały teatr", Krainę "Soria Moria", Park "Akademia bajek" , Park linowy, a na koniec dnia udali się na warsztaty "Tajemnica łyżeczki miodu". Jak zwykle pobyt w tym miejscu zachwcił wszystkich ciekawymi opowieściami przewodników pozwalających przenieść się nam w inny piękny i beztroski świat bajek, magii i tajemnic. W naszej fotorelacji nie sposób przekazać miejsc, które nas zachwyciły. Proponujemy każdemu udać się tam z wizytą, podróż zajmuje zaledwie 3,5 godz.  Atrakcją dla Zespołu był również pobyt w Holelu "Wiśniewski" w Kraśniowie.Podczas wyprawy do Pacanowa, spędziliśmy dwa dni w Holetu Wiśniewski w Kraśniowie. To już po raz czwarty...wspaniała atmosfera, piękne pokoje, gościnność i miejsce przyjazne dzieciom. Jak widać był plac zabaw, miejsce na grila oraz piękny staw gdzie można było posłuchać koncertu w wykonaniu ... "miejscowych żab"! Tak, tak! Dawno nie mieliśmy możliwości takiego spotkania z naturą! Wyjazd dofinansowano w ramach KONKURSU ofert na realizację zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, przewidzianych w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.

I i II miejsce w Polance Wielkiej

I i II miejsce w Polance Wielkiej

„Mali Grojcowianie” z Gminy Radziechowy Wieprz nie zwalniają. W minioną sobotę 18 czerwca na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury w Polance Wielkiej wzięli udział w organizowanym tam Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. Komisja wysoko oceniła występ przyznając młodym artystom I miejsce! To wielka radość dla dzieci i opiekunów, ogromna ilość godzin spędzonych na wspólnych spotkaniach owocuje właśnie teraz! Warto było! Jest motywacja do dalszych działań. A nagrodą dla wszystkich dzieci będzie wspólny wakacyjny wyjazd… już wkrótce. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji, a szczególnie podziękowania kierujemy do Firmy Transportowej Awangarda - Ewa Raczek, Paweł Raczek za przewóz Zespołu. Podczas tego Festiwalu oprócz tańca, śpiewu i muzyki oceniano również stoiska z potrawami regionalnymi. W tej kategorii Zespół otrzymał II miejsce. Częstowano wyrobami z lokalnej bacówki, chlebem ze smalcem oraz tradycyjną „buktą”. Wszystko to przygotowano pod czujnym okiem rodziców i instruktorów Zespołu. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym mamom, za nieocenioną pomoc przy organizacji naszego stoiska: Anna Pawlus, Ania Ania, Monika Worek, Elzbieta Lukasz Zelazna, Sylwia Piątek, Agnieszka Łukasz Dyczek, Sylwia Dybał. Dziękujemy i Gratulujemy!

"Spotkanie Regionów " czyli „Zawaternik” u „Małych Grojcowian”

  "Spotkanie Regionów " pod takim hasłem odbyła się wizyta ZR "Zawaternik" z Leśnicy Gronia (Podhale) na Żywiecczyznie, czyli u „Małych Grojcowian”. Jest to kontynuacja naszej znajomości sprzed wielu lat. Dzieci się zmieniły ale kierownictwo pozostało to samo. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Mini Zoo, Parku i Zamku Habsburgów oraz innych pięknych miejsc. Punktem kulminacyjnym był wspólny koncert w Domu Ludowym w Wieprzu, a po nim integracja. Dzieci poznały różnice i podobieństwa naszych regionów. Nie sposób opisać w kilku słowach wrażeń jakie dostarczyło nam to jakże krótkie ale pełne radości, serdecznej atmosfery i dobrej energii spotkanie. Fotorelacja sama mówi za siebie! Serdecznie dziękujemy Marysi Dudek, kierowniczce i "duszy" Zespołu „Zawaternik” za inicjatywę, przybycie i wspólną zabawę, czekamy na kolejne wydarzenia! Pragniemy również gorąco podziękować Stowarzyszeniu Koło Gospodyń Wiejskich „Brzuśnik” w Brzuśniku za sponsorowanie wspaniałego obiadu przygotowanego przez nieocenione Panie z KGW Wieprz, Janinę Kłusak i Hannę Chmiel, które są z nami od 27 lat! Dziekujemy! Dziękuję Arturowi Piątkowi za profesjonalne pilotowanie grupy, Pani Weronice Kasperek za wspaniałe przyjęcie w Muzeum Żywieckim. A Wam Kochani Rodzice za wsparcie i pomoc w przyjęciu i ugoszczeniu naszych Przyjaciół z Leśnicy Gronia   

Festyn Rodzinny w Lipowej

Festyn Rodzinny w Lipowej

Piękny dzień! Na zaproszenie Radnej Powiatu Żywieckiego Pani Jadwigi Jakubiec "Mali Grojcowianie" wystąpili podczas Festynu Rodzinnego w Lipowej. Piękna pogoda i wspaniała publiczność to cała nasza radość!! Dziękujemy serdecznie za zaproszenie!  Podziękowania kierujemy również w stronę Rodziców za wsparcie i opiekę.