Mali Grojcowianie

"Festyn charytatywny dla Olka" z "MG"

Na zaproszenie organizatorów "Festynu charytatywnego dla Olka" udaliśmy się do Zabrzegu koło Czechowic Dziedzic. Nasze dzieci pięknie zaprezentowały się na scenie i poza sceną... . Świetnie bawiliśmy się wraz z rodzicami tym samym dokładając małą cegiełkę dla potrzebującego Olusia. Serdeczne podziękowanie dla firmy AWANGARDA Państwa Raczków ze Świnnej, która również charytatywnie zapewniła nam bezpieczny transport swoim autokarem!

Odpust u MB Częstochowskiej w Przybędzy z

Odpust u MB Częstochowskiej w Przybędzy z "Małymi Grojcowianami"

W sobotę 26.08 przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Przybędzy. Mszy Św. o godz. 10.00 przewodniczył Ks. Szymon Tracz obchodzący srebrny jubileusz kapłaństwa, kazanie wygłosi ks. prałat Jan Kabziński. Podczas Mszy św., procesji i w trakcie poczęstunku dla Parafian zagrali i zaśpiewali „Mali Grojcowianie”. Poczęstunek integracyjny przygotowało: KGW "Habdasówka" oraz Rada parafialna i ekonomiczna i rodzice dzieci należących do scholi. Było pięknie a pogoda wytrzymała.

II Dzień Folkloru Dziecięcego w Żywcu

II Dzień Folkloru Dziecięcego w Żywcu

5.08.2023 r - Po raz drugi podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu odbył się Dzień Folkloru Dziecięcego. To wydarzenie potwierdza jak bardzo ważne jest wspieranie naszych Zespołów Dziecięcych. To te dzieci wkrótce zasilą zespoły młodzieżowe i będą kontynuacją, która pozwoli nam kultywować nasze tradycje! Piękny koncert przy pełnej widowni, wspaniali tancerze i muzykanci! Zapraszamy za rok do Żywieckiego Amfiteatru! Serdecznie ne podziękowania dla Radnych Powiatu Żywieckiego za ufundowała słodyczy dla naszych Zespołów biorących udział w tym wydarzeniu. W wydarzeniu tym oczywiście wzięli udział "Mali Grojcowwianie" oraz niezawodni młodzi konferansjerzy również z tego dziecięcego Zespołu Serdecznie ne podziękowania dla Radnych Powiatu Żywieckiego za ufundowała słodyczy dla naszych Zespołów biorących udział w tym wydarzeniu. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi Starostwo Powiatowe w Żywcu Miejskie Centrum Kultury

W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ -

W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ - "Mali Grojcowianie" w Rabce i Chabówce

"W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ ,TO OGÓLNIE ZNANA RZECZ..." - Obalamy to twierdzenie! 13 lipca "Mali Grojcowianie " udali się na wycieczkę do Parku Rozrywki "RABKOLAND" w Rabce oraz Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce . Wyprawa ta była nagrodą za sukces odniesiony podczas Przeglądu w Wiśle oraz systematyczną pracę również w wakacje! Zabawa była przednia chociaż padał deszcz. Dzieci bawiły się świetnie tak samo jak opiekunowie! Koniecznie trzeba to powtórzyć!

"Mali Grojcowianie" na Święcie Soły w Wieprzu

Podczas Święta Soły w Wieprzu 8 lipca wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny "Mali Grojcowianie" z Wieprza z programem pt. "Furmaniyni na notoniu - wio konicku, wio". Tematem prezentacji była zabawa dzieci w furmanów, zobaczyliśmy zabawki, którymi dawniej bawiły się dzieci: koniki bujane, wózki, koniki na drewnianym patyku wykonane ze starych kopytek z którymi chłopcy biegali po placu. Dzieci bawiły się również w ścinanie drewna, "dziada", "jawora", usłyszeliśmy kołysanki śpiewane przez dziewczynki swoim lalkom. Zespół zatańczył „koło” oraz „obyrtkę”. Właśnie tą prezentacją Zespól po raz kolejny (2019 i 2022 r) zdobył I miejsce podczas konkursu jakim jest Wojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Wiśle. Zespół został również wytypowany na Festiwal do Rabki w 2024 r. Zaprezentowała się też ponad dwudziestoosobowa grupa muzykantów kształcąca się przy naszych Zespołach. Były to dzieci i młodzież od 6-tego do 16-tego roku życia. W ich wykonaniu usłyszeliśmy trzy utwory z regionu żywieckiego. Kierownictwo artystyczne i organizacyjne Zespołu - Jadwiga Jurasz, instruktorzy muzyczni - Magdalena Fijak-Stasica, Izabela Płonka, Wanda Cojda-Potasiak i społeczny koordynator Sabina Jurasz.

Matylda Nikiel z Juszczyny wśród laureatów

Matylda Nikiel z Juszczyny wśród laureatów

Właśnie ogłoszono wyniki pierwszej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej pt. "Tydzień Kultury Beskidzkiej w oczach dziecka ". Na konkurs wpłynęło ok 33O prac plastycznych! Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazła się Matylda Nikiel z Juszczyny, tancerka DZR "Mali Grojcowianie". Została ona nagrodzona wyróżnieniem w grupie dzieci klas od l do lV za pracę pt. "Otwarcie TKB przez konferansjerów".Na scenie widzimy Jadwigę Jurasz wraz z Andrzejem Maciejowskim oraz dzieci z Zespołu: Maję z Wiktorem i Oliwkę z Olafem! Gratulujemy nagrody a w szczególności pomysłu oraz pięknego i misternego wykonania pracy! Brawo Matylda! Wszystkie prace można będzie podziwiać podczas wystawy w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej ! https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=284304253956921&id=100071320449553