"Mali Grojcowianie" na Karpackim Festiwalu w Rabce

„Mali Grojcowianie” wrócili z 47. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych z Rabki-Zdroju. Nasi najmłodsi tancerze prezentowali widowisko "Furmonieni na notoniu" choć pogoda nie była dla nas łaskawa to wróciliśmy we wspaniałych nastrojach, z nowymi doświadczeniami - zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Ilość młodych wykonawców występujących podczas festiwalu napawa wielkim optymizmem - na pewno nie zabraknie kontynuatorów tradycji i kultury regionalnej.

Już w poniedziałek wspaniałe wieści napłynęły do nas z Rabki Zdroju. Zespół Regionalny „Mali Grojcowianie” odniósł ogromny sukces podczas 47. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych i został rekomendowany (REZERWOWO) przez Komisję Konkursową do udziału w 32. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Nowym Sączu ŚWIĘTO DZIECI GÓR w 2025 roku!!!!

Ponad to zespół został nagrodzony za bardzo dobre pokazanie folkloru muzyczno-tanecznego regionu nagrodą finansową w wysokości 1260 złotych. Wielka to radość dla nas i ogromne wyróżnienie wśród tak wysokiego poziomu wykonawczego grup biorących udział w przeglądzie w Rabce! Mnóstwo pracy przed nami i wspaniała motywacja!

Protokół z posiedzenia jury w linku poniżej: https://mcksokol.pl/.../karpacki-festiwal-dzieciecych...