Muzyka

VIII Międzynarodowy Festiwal Gajdoszy i Dudziarzy

VIII Międzynarodowy Festiwal Gajdoszy i Dudziarzy

Zapraszamy do Rajczy na VIII Międzynarodowy Festiwal Gajdoszy i Dudziarzy 2 sierpnia 2009 r W programie: Msza Święta o godz. 11.45 w intencji góralskich muzykantów Uroczysty korowód dudziarzy i gajdoszy do amfiteatru przy Centrum Kultury 14.00 - Prezentacja kapel dudackich i gajdoszy - Koncert18.00 - Program rozrywkowy      W trakcie Spotkania Gajdoszy i Dudziarzy odbywać się będzie promocja produktów owczarskich sałaszu Ochodzita.

Nadzwyczajny koncert na Matysce

Nikt, kto wybierał się 3 sierpnia na Matyskę nie przypuszczał że będzie mu dane uczestniczyć w tak nadzwyczajnym wydarzeniu. Koncert “Wiyrchowanie” na Golgocie Beskidów poprzedziła msza św. odprawiona przez Ks. Ryszarda Kubasiaka w intencji Ks. Prałata Stanisława Gawlika w IV rocznicę jego śmierci. Wykonawcy Koncertu “Wiyrchowanie” czyli Józef SKRZEK i Zespół Regionalny “Grojcowianie” dali popis swoich umiejętności. Mieszały się dźwięki góralskich skrzypiec i basów oraz góralskich głosów z klawiszami i moogiem Józefa Skrzeka. Przestrzeń Matyski i Kotliny Żywieckiej wypełniła się wibrującymi dźwiękami.   

Konkurs dla heligonistów

W sobotę 20 lipca 2008 r W “Szałasie pod Baranią” w Węgierskiej Górce odbył się IV już Międzynardowy Konkurs Heigonistów. W miłej, rodzinnej i piknikowej atmosferze Karczmy Magdaleny i Józefa Kupczaków można było posłuchać heligonistów z Polski i gości zza południowej granicy. Koncert prowadził Stanisław Jaskułka a w Jury zasiedli: • Roman Capek • Edyta Golec •Katarzyna Golec • Tomasz „Buli” Iwanow • Martin Cierňansky • Jarosław Kret • Czesław Pawlus   

"Tryptyk Beskidzki" w Rajczy

W dniu 8 czerwca 2008 r Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierzowskiej rozbrzmiewało dźwiękami "Tryptyku Beskidzkiego" w wykonaniu Kapeli "Wałasi" Zbigniewa Wałacha. Wspaniały akustyczny koncert zachwycił tych którzy opdwiedzili świątynię rajczańską.Koncert "Wałachów" stał się też pretekstem do życzeń dla Kustosza Sanktuarium - Ks. Franciszka Warzechy z okazji Jubileuszu 10 lat w parafii w Rajczy. Były kwiaty i życzenia od władz samorządowych i Związku Podhalan.    

Góralskie "WOŁANIE" do Jana Pawła II

5 kwietnia w Kościele Nawiedzenia NMP w Juszczynie miał miejsce wyjątkowy koncert - “WOŁANIE” Kapeli Wałasi i Lasoniowie. Koncert poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II poprzedziła msza święta w intencji rychłej beatyfikacji naszego ukochanego Papierza.    

KONCERT - "WOŁANIE" Wałasi i Lasoniowie

Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz oraz Parafia Nawiedzenia NMP w Juszczynie zapraszają na KONCERT – Pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II “WOŁANIE” Wałasi i Lasoniowie