Kapela Grojcowianie

Złota Gwiazda Betlejemska

Złota Gwiazda Betlejemska

Miło nam donieść że Kapela "Grojcowianie" biorąca udział w V Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Pastorałka Żywiecka" 2009 zdobyła "ZŁOTĄ GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ" w kategorii kapel ludowych. Kapela zagrała w składzie: Brygida Murańska, Ania Wrzeszcz, Wojciech Wrzeszcz i Dawid Stasica. P A T R O N A T    H O N O R O W Y imprezy sprawują: Ksiądz Biskup TADEUSZ RAKOCZY – Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz ANTONI SZLAGOR – Burmistrz Miasta Żywca. 18. 01. 2009 r. odbył się Koncert Laureatów (godzina 16. 00) "Pastorałki Żywieckiej" na którym nagrodę odbierali "Grojcowianie" choć trochę w innym składzie.    

W Związku Górnośląskim

W Związku Górnośląskim

8 stycznia 2009 r Kapela Zespołu Regionalnego "Grojcowianie" kolędowała wraz z Ks. Prałatem Władysławem Zązlem z Kamesznicy podczas uroczystego Zarządu Związku Górnośląskiego w Katowicach.

"Grojcowianie" na otwarciu wystaw w ROK Bielsko-Biała

5 grudnia 2008 r w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku Białej otwarto 2 WYSTAWY. Pierwsza z nich to wystawa "Pozytyw negatywu - techniki znane, ale zapomniane". Druga to wystawa pokonkursowa Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego "Św. Mikołaj w sztuce ludowej". Podczas otwarcia wystaw grała Kapela "Grojcowianie" a SSK "Grojcowianie" przygotowało poczęstunek regionalny.  

Kapela

Kapela "Grojcowianie" w Wilnie

W dniach 4-5 października 2008 r na Litwie gościła Kapela Góralska “Grojcowianie” z Wieprza. Swój główny Koncert dała w Domie Kultury Polskiej w Wilnie. Placówka ta rozpoczęła swą działalność w lutym 2001 roku w Wilnie, będąc własnością Fundacji Dobroczynności i Pomocy "Dom Kultury Polskiej w Wilnie", zarejestrowanej 2 lutego 2001 roku. Została ona powołana do życia decyzją Senatu RP, a jej założycielami są Wileński Oddział Miejski Związku Polaków na Litwie i Stowarzyszenie "Wspólnota Polska”.

Regionalna impreza promocyjna

Regionalna impreza promocyjna

29 marca br. na parkingu obok Urzędu Gminy Węgierska Górka odbyła się regionalna impreza promocyjna "Żywiecki Raj - Kotlina Tradycji i Turystyki". W trakcie imprezy zaprezentowała się Kapela "Grojcowianie" reprezentując gminę Radziechowy-Wieprz.    

Kapela Góralska

Kapela Góralska "Grojcowianie"

„GROJCOWIANIE” Kapela góralska „GROJCOWIANIE” z Wieprza k. Żywca powstała w 1995 r przy zakładanym Dziecięcym Zespole Regionalnym „Mali Grojcowianie”. Kapela w tradycyjnym smyczkowym składzie kultywuje muzykę ludową górali Beskidu Żywieckiego.