Stypendium dla Walerii Prochownik

Stypendium dla Walerii Prochownik

Z radością pragniemy poinformować, że Pani Waleria Prochownik z Żywca, od lat zaprzyjaźniona z naszym Stowarzyszeniem - otrzymała Stypendium dla Twórców Ludowych Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi przyznawane twórcom reprezentującym mistrzowskie umiejętności w swoich dziedzinach. Stypendium Pani Walerii nosi tytuł "Cas ktory minył" i będzie dotyczyło literatury ludowej. Stypendystka zaplanowała stworzenie zbioru wierszy i opowiadań pisanych w autentycznej gwarze charakterystycznej dla miejscowości jej pochodzenia - Sporysza. Zbiór zostanie wydany w formie publikacji. W ramach stypendium autorka zaplanowała także spotkania z dziećmi i młodzieżą z zespołów regionalnych, spotkania autorskie oraz promocję publikacji. Warto wspomnieć, że Pani Waleria jest laureatką licznych nagród , mni. tak prestiżowych jak nagroda im. Władysława Orkana czy nagroda im. Oskara Kolberga. Realizacja Stypendium będzie przebiegała we współpracy z naszym Stowarzyszeniem, będziemy relacjonować jego przebieg na naszym profilu Facebookowym oraz stronie internetowej mieliśmy już okazję współpracować z Panią Waleria przy dwóch publikacjach: "Na góralskich posiadach"oraz "Moje życie, moje myśli". Serdecznie zapraszamy do śledzenia tego ciekawego przedsięwzięcia. W imieniu Pani Walerii Prochownik składamy podziękowania dla Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi za docenienie i przyznanie Stypendium

https://nikidw.edu.pl/10743-2/