BON na Żywieckim Rynku

BON na Żywieckim Rynku

Tradycyjnie jak co roku odtańczono na Żywieckim Rynku taniec na urodzaj - BON. Taniec ten tańczony jest w ostatnie dni karnawału przez zamężne kobiety. Energiczne przytupy mają obudzić śpiącą jeszcze ziemię do wydania obfitych plonów!

Podczas finału akcji Cała Polska smaży pączki taniec ten powoduje obfitość zebranych pieniędzy w akcji charytatywnej dla Mai, Natalii, Mikołaja i Teosia. Do tańca zaproszono również wszystkie zamężne kobiety zgromadzone na Żywieckim Rynku!!! Byli z nami również Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor oraz Starosta Żywiecki Adrian Midor .

Wyniki finansowe akcji WKRÓTCE.

Profil Cała Polska smaży paczki napisał: Sumując wszystkie kwoty zebrane w każdej miejscowości i przez każdą ekipę biorącą udział w naszym tegorocznym wydarzeniu, możemy przekazać Wam, że wspólnie zebraliśmy 201 947,60 złotych … co możemy powiedzieć: DZIĘKUJEMY

Dzięki Wam Maja, Natalka, Teoś i Michał otrzymają po 50 486,90 złotych które wesprze każde z nich w leczeniu i rehabilitacji Jesteśmy wzruszeni nie tylko kwota jaką udało nam się uzyskać, ale również tym jaką wspaniałą społeczność „pączkową” stworzyliśmy Każdy z Was - zarówno ten smażący, sprzedający, kupujący czy licytujący, przyczynił się do tego pięknego wyniku.

 

To wielkie wydarzenie już za nami, nie cichną emocje po jego zakończeniu. Po raz III sołectwa GMINY RADZIECHOWY-WIEPRZ wspaniale wywiązały się z jej przebiegu. Każda organizacja i osoby prywatne dały z siebie wszystko aby pomóc podopiecznym tegorocznej zbiórki środków finansowych dla Mai , Natalii, Michała i Teosia.

Słowa wdzięczności kierujemy dla tych, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo. Bez Waszej pomocy Szanowni Państwo z pewnością nie usmażyli byśmy tylu pączków! A było ich ponad 2000.

Grzegorz Puda

Beskidzki. Nasz najlepszy olej rzepakowy

Beskid Żywiec Spółka z o. o. - Jerzy Kliś , Przemysław Sufa Rajski

Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia Radziechowy-Wieprz

Radni Powiatowi - Jadwiga Jurasz ,Jacek Jarco, Jan Witkowski

Radni Gminy Radziechowy Wieprz

Firma Piotr Plast -Piotr Figura

Serdecznie dziękujemy po raz kolejny osobom prywatnym i ludziom o wielkich sercach skupionych w organizacjach społecznych za zaangażowanie I bezinteresowną pomoc:

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Grojcowianie" w Wieprzu

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Brzuśnik"

Koło Gospodyń Wiejskich w Juszczynie

Stowarzyszenie Wieprzanki

KGW Wieprz

KSG R-W w Wieprzu

Rada Rodziców SP im.J. Klicha Wieprz

Przedszkole Małego Księcia w Wieprzu

KGW Bystra

OSP Bystra Żywiecka

KSG R-W Bystra k. Żywca

Stowarzyszenie Bystrzaki z Bystrej

KGW Przbybędza i Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Przybędzy

 

Dziękujemy również wszystkim tancerkom i kapeli ZR Grojcowianie za reprezentowanie nas podczas finału na Żywieckim Rynku w dniu 4 lutego! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich organizatorów i Rodziców podopiecznych tegorocznej akcji! I pomimo różnych trudności obiecujemy, że w roku 2025 znowu będziemy gotowi do podjecia wyzwania!