Wydawnictwa

"ZA NASOM ŚLEBODE ZA OJCYZNE MIŁOM"

  W 90 rocznicę utworzenia pierwszych formacji górskich w Wojsku Polskim oraz w 15 rocznicę sformowania 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie na rynku wydawniczym ukazała się wartościowa pozycja wydawnicza podejmująca tą tematykę. “ZA NASOM ŚLEBODE ZA OJCYZNE MIŁOM” - Tradycje góralskie i górskie w Wojsku Polskim – to tytuł nowej książki autorstwa Władysława Motyki z Milówki.

Zdjęcia do albumu Golców

16 marca 2008 r "Grojcowianie" i nasi znajomi robili zdjęcia do albumu o strojach regionalnych Górali Żywieckich. Album przygotowywany przez Fundację Braci Golec ukaże się jako trzeci w serii. Niestety deszcz pokrzyżował nam plany i tylko trochę zdjęć udało się zrobić. Ponieważ pogoda sprawiła nam psikusa i spadł śnieg, w Wielki Piątek udało się zrobić trochę zdjęć na śniegu w górnej Juszczynie !!!    

Stroje ludowe na Żywiecczyźnie J. Gąsiorka

Stroje ludowe na Żywiecczyźnie J. Gąsiorka

Na rynku wydawniczym ukazała się kolejna pozycja dotycząca stroju ludowego. Jest to książka autorstwa Jana Gąsiorka z Żywca p.t. "Stroje ludowe na Żywiecczyźnie". Publikację te sfinansował Łukasz Golec i jest to kolejne wydawnictwo które wspierają bracia Golcowie.Informację o możliwości nabycia książki można uzyskać u autora - Jan Gąsiorek, 34-300 Żywiec, ul. Leśnianka 9, tel. (033) 861 08 66    

Mieszczański strój żywiecki

Mieszczański strój żywiecki

Na rynku wydawniczym ukazał się pierwszy tom serii Stroje ludowe w Karpatach polskich - "Mieszczański strój żywiecki". Autorem tekstu jest wieloletni pracownik Muzeum w Żywcu Pani Krystyna Kolstrung-Grajny a autorem fotografii Pan Jacek Kubiena. Wydawcą publikacji i całej serii jest Fundacja Braci Golec. Już czekamy na następne tomy !!! 

Świąteczny teledysk

14.12.2007 r - W izbie regionalnej "Grojcowian" dokonano realizacji Teledysku świątecznego dla TVP Katowice{wmv}Grojcowianie{/wmv}