Wydawnictwa

Strój górali żywieckich

Strój górali żywieckich

   Fundacja Braci Golec zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na promocję albumu książkowego -  „Strój górali żywieckich” który odbędzie się 14 grudnia 2009 r (poniedziałek) - o godz. 17.00 w Hotelu “Tycjan” w Milówce – Plac Wolności 7 W programie: pokaz multimedialny rozmowa z twórcami albumu rozmowa z braćmi Łukaszem i Pawłem Golec występ dzieci z Ogniska Twórczości Artystycznej wMilówce ubieranie górala i góralki Bardzo prosimy o przybycie w strojach regionalnych !!!

Nowy album Fundacji Braci Golec

Nowy album Fundacji Braci Golec

Właśnie ukazała się wersja albumowa poświęcona strojom Górali Śląskich. Autorem zdjęć jest Jacek Kubiena. Album wydany jest, podobnie jak pierwsza część, z niezwykłą dbałością, w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Autorem książki jest Małgorzata Kiereś, która zebrała naprawdę multum informacji, te zaś podzielone zostały w albumie na trzy podstawowe działy.  Strój górali śląskich 

"ZEW GRONI - TEATR INSPIROWANY FOLKLOREM"

W niedzielę 23 listopada 2008 r. Miejskie Centrum Kultury zakończyło realizację projektu pod nazwą „ZEW GRONI – TEATR INSPIROWANY FOLKLOREM”.Projekt ten realizowany z pomocą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego poświęcony był twórczości żywczanina z pochodzenia Juliana Reimschussla. 

"Łapanie chwili" Józefa Brody

15 listopada 2008 r w GOK w Rajczy odbyło się spotkanie z twórcą, muzykiem ludowym i pedagogiem z Koniakowa Józefem Brodą. Była to okazja do promocji nowej książki. Książka zawiera przysłowia polskie w wyborze radiowca Grzegorza Płonki, z krótkim komentarzem Józefa Brody. Do książki dołączono płytę CD z muzyką w wykonaniu Józefa Brody oraz filmem dokumentalnym o artyście „Droga do Stwórcy przez ogród myśli i zadumań” autorstwa Aleksandra Dyla.

Książka Karola Suchanka

  W ostatnich dniach pojawiła się nowa ciekawa pozycja książkowa autorstwa Karola Suchanka. Wydawcą jest Urząd Gminy Węgierska Górka i Ośrodek Promocji Gminy."Gmina Węgierska Górka na starych fotografiach i widokówkach" to pięknie wydany i unikatowy album, który z pewności wzbogaci każdą domową bibliotekę. Album można nabyć w Ośrodku Promocji Gminy w Węgierskej Górce, w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w jej filii w Cięcinie. Cena do 4 grudnia to 30zł.

Reportaż z Matyski

Reportaż z Matyski

W najbliższy czwartek - 30 października 2008 r o godz 13.30 Telewizja "Trwam" pokaże zrealizowany w sierpniu reportaż pt. "Pamięci ks. prałata S. Gawlika". 65 minutowy reportaż zrealizowano w IV rocznicę śmierci ks. Stanisława podczas Mszy św. i Koncertu "Wiyrchowanie" Józefa Skrzeka i Zespołu Regionalnego "GROJCOWIANIE" na Golgocie Beskidów - Matysce.Wiadomość z ostatniej chwili !!!  Reportaż z koncertu "Wiyrchowanie" zostanie nadany jednak w przyszłym tygodniu. Zapowiadany reportaż na czwartek 30 października będzie reportażem wspomnieniowym o Ks. Stanisławie. Zapraszamy do oglądania !!!