Historia

10 lat pod Grojcem - Jubileusz 2005

10 lat pod Grojcem Hej, Boze Nas, Boze Nas, Nie lopuscoj ze nos, Hej, bo jak nos lopuścis, To juz bydzie po nos W dniu 10 września Dziecięcy Zespół Regionalny "Mali Grojcowianie" i Zespół Regionalny "GROJCOWIANIE" obchodził JUBILEUSZ l O-cio lecia swojej działalności. Uroczystości rozpoczęła msza święta koncelebrowana w Kościele Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu k. Żywca. Koncelebrze przewodniczył Ks. Władysław Zązel z Kamesznicy, Kapelan Związku Podhalan w Polsce a dobry przyjaciel "GROJCOWIAN". Oprawę uroczystej mszy świętej stanowiły czytania w gwarze góralskiej oraz śpiewy i pieśni "Grojcowian". Gościem uroczystości był również poczet sztandarowy Związku Podhalan z delegacją Oddziału Górali Żywieckich.   

Black and White i Mantratrans w siedzibie "Grojcowian"

W ramach IV Bajkowych Spotkań Teatralnych 2008 r,  w siedzibie "Grojcowian" w Brzuśniku odbyły się 2 spektakle. Pierwszy z nich to "Black and White" teatru KWADRYGA z Bielska-Białej. Drugi to muzyczne spotkanie "MANTRATRANS" Teatru "Wielkie Koło" z Będzina. Na oba spotkania dzieci i młodzież z Zespołu "Grojcowianie" jako gospodarze sali przybyli by bawić się i  oklaskiwać artystów.   

Jasełka w BCK

Jasełka w BCK

Zespół Regionalny "Grojcowianie" w dniu 19 stycznia 2008 r wziął udział wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia "Serce dla serca" z Bielska Białej we wspólnych "Jasełkach" wystawionych w tym roku w Bielskim Centrum Kultury.   

Grojcowianie w 1999 r

Grojcowianie w 1999 r

Grudzień 1998 – styczeń 1999 r „Z gwiazdą i Turoniem” to nowy spektakl Teatru Polskiego w Bielsku Białej. Wspaniałe kolędy i pastorałki do tego spektaklu zagrali „GROJCOWIANIE”. A wszystko za sprawą Krystyny Fuczik z Bielska Białej. 7-9 stycznia 1999 r Udział “Małych Grojcowian” i solisty Wojtka Wrzeszcza z Juszczyny w V Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Zespół otrzymał II NAGRODĘ ( I nie przyznano) a Wojtek III NAGRODĘ (I i II nie przyznano)                          styczeń 1999 r Radiowa Kolęda w Parafii św. Jana Chrzciciela w B-B KOMOROWICACH. “Grojcowianie" kolędują z Józefem Brodą i “Małym Haśnikiem” 24.01.1999 r “Grojcowianie” kolędują u Ks. Władysława w Kamesznicy a następnie na Powiatowym Zjeździe Oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan w Milówce                         

Kolędowanie w Przybędzy

Grupa Zespołu Regionalnego “Grojcowianie” i chórek z SP w Przybędzy kolędowali 20 stycznia 2007 r w Kaplicy MB Częstochowskiej w Przybędzy. Okazją była msza św. i Spotkanie Opłatkowe seniorów z Przybędzy przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Przybędzy.   

Kolędowanie w Markach

Kolędowanie w Markach

Grupa Zespołu “Grojcowianie” z Wieprza przebywała w dniach 16-17 stycznia 2008 r w Markach pod Warszawą. Na zaproszenie Ks. Sylwestra Szwajcy Kapela wraz z gwiazdą i kozą wzięła udział w V Integracyjnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych – Jasełka 2008. Kolędowanie Zespołu było uzupełnieniem imprezy przygotowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy św. Andrzeja Boboli w Markach a zorganizowanej pod patronatem Starostwa Powiatu Wołomińskiego i Urzędu Miasta Marki. Kolędnicy z Wieprza odwiedzili też samorządowców w Markach , zaprzyjaźnioną parafię i Drukarnię “Michalineum” gdzie młodzież z Zespołu otrzymała wspaniałe wydawnictwa i kalendarze (“Góry Papierzy – Jana Pawła II i Benedykta XVI”, “Byłem i Jestem z Nim”). Jedną z książek jest album “Błogosławiony Ks. Bronisław Markiewicz” czyli wydawnictwo poświęcone założycielowi tego 100 letniego wydawnictwa i fundatorowi Zgromadzeń Zakonnych Księży Michaelitów i Sióstr Michalitanek. A “koza” robiła w stolicy prawdziwą “karierę”