XXX Zawody Narciarskie o Puchar Przechodni Związku Podhalan

W niedzielę 26 lutego 2012 r. odbyły się jubileuszowe zawody narciarskie o Puchar Przewodni Związku Podhalan. Po raz pierwszy w tych zawodach uczestniczył Oddział Górali Żywieckich ZP. Co prawda na podbój Nowego Targu ruszyła ekipa w 5 osobowym składzie i zajęła w klasyfikacji najliczniej reprezentowanych członków Oddziałów Związku Podhalan 8 miejsce na 13 punktowanych . W sumie jak na początek myślę, że jest to niezły wynik a na pewno w następnych latach będzie lepiej. W klasyfikacji drużynowej po przeprowadzonych konkurencjach ( slalom i biegi ) również zajęliśmy 8 miejsce też na 13 możliwych uzyskując w sumie 22 punkty.

Image

Mamy się czym pochwalić bo w konkurencji bieg kobiet rocznik 1982 – 1996 Karolina Kuśnierz z Ciśca zajęła II miejsce i uzyskała dla oddziału w sumie 9 pkt. Punktował również Tadeusz Motyka zajmując 8 miejsce w biegach mężczyzn uzyskując 3 punkty do klasyfikacji drużyny.  Natomiast w konkurencji slalom kapelanów I miejsce zajął Ks. Władysław Nowobilski z Ciśca. Z kolei w slalomie mężczyzn w grupie M2 Ks. Nowobilski zajął 8 miejsce uzyskując 3 punkty. Natomiast nasz weteran w slalomie mężczyzn w grupie M1 Franciszek Maślanka z Mesznej zajął 4 miejsce i dla drużyny zdobył aż 7 pkt. W zawodach ( slalom ) w grupie M3 mężczyzn wziął udział również Adam Golec z Żabnicy a także w slalomie w grupie M4 Grzegorz Biegun. Natomiast w grupie M6 pod szyldem Oddział Żywiec wzięli udział Piotr Figura i Kamil Kupczyk. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę i myślę, że w następnych latach na pewno będzie coraz lepiej. A.B.