"PIOSENKARNIA" - II miejsce dla Kapeli z Przytupem

 

„Kapela z Przytupem” wzięła udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWÓRCÓW i WYKONAWCÓW „PIOSENKARNIA” - 12 - 13 listopada 2016 r w Krakowie i Warszawie.

Festiwal ma na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności pieśniarzy, kompozytorów, poetów, autorów tekstów oraz aktywizację i promocję młodzieży pasjonującej się muzyką i poezją.

16 zespołów i solistów zakwalifikowało się w tym roku do finału i walczyło o występ w radiowej "Trójce", cenne nagrody finansowe oraz profesjonalną sesję nagraniową. Miło nam donieść że „Kapela z Przytupem” w tej prestiżowej stawce uplasowało się na II MIEJSCU a co za tym idzie wystąpiła w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w koncercie transmitowanym na antenie "Trójki".

 

Koncert Festiwalu Twórczości Korowód w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę (13 listopada) od godz. 19.05. Transmisję tego koncertu można zobaczyć na:

http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/1682389,Festiwal-Tworczosci-Korowod-w-Trojce

 


Koncert poprowadzili: Anna Treter, pieśniarka, autorka tekstów, inicjatorka i dyrektor Festiwalu Twórczości Korowód oraz Robert Kasprzycki, znany śpiewający autor, jeden z jurorów konkursu. "Festiwal Twórczości Korowód" odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Prezentujący się w Warszawie laureaci konkursu to najwspanialsza polska śpiewająca młodzież. Zaprezentowali swe piosenki autorskie. Piosenki z sensem, melodyjne i, co ważne, śpiewane po polsku.

Wspólnym mianownikiem wszystkich wykonywanych podczas Korowodu utworów jest dobry, literacki tekst. Festiwal jest prezentacją szerokiego wachlarza gatunków muzycznych (ballada, piosenka kabaretowa, folk, rock, blues, pop, itd.). Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Twórczości Korowód jest "Fundacja Piosenkarnia Anny Treter", która od lat wspiera młodych twórców oraz propaguje piosenkę literacką za pośrednictwem różnego rodzaju wydarzeń artystycznych.

"Kapela z Przytupem" to czwórka przyjaciół połączonych wspólną pasją do muzyki i folkloru Żywieckiego. Jako górale grają głównie ze słuchu, tak jak ucho podpowiada, jednak umiejętności te są poparte długim doświadczeniem w grze oraz wykształceniem muzycznym.

„Grojcowian” szczególnie cieszy fakt że Kapela z Przytupem (a właściwie Jej członkowie) była, jest i mamy nadzieję że zawsze będzie związana z naszym Zespołem.

Tak więc składamy szczere i gorące gratulacje dla Magdaleny Fijak, Ani Legierskiej (dawniej Wrzeszcz), Dawida Stasicy i Kamila Wojtyły i życzymy wielu udanych koncertów.

 

 

 

Źródło: http://www.polskieradio.pl/trójka oraz http://kapelazprzytupem.pl

 

 

Kontakt z Kapelą:

 

Magdalena Fijak
tel: 505474023
magdalena.fijak@kapelazprzytupem.pl

Dawid Stasica
tel: 500740566
dawid.stasica@kapelazprzytupem.pl