Dwie nagrody dla

Dwie nagrody dla "Małych Grojcowian" w Wiśle

Dziś czyli 8 czerwca 2019 r „Mali Grojcowianie” wzięli udział w 32. Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych - Wisła 2019. Przegląd odbywał się w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny w Wiśle

Przez dwa dni na scenie wiślańskiego amfiteatru wystąpiło blisko dwadzieścia folklorystycznych zespołów dziecięcych (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści) z terenu województwa śląskiego i małopolskiego (pasmo Babiej Góry).
Publiczność podziwiała żywiołowość i wdzięk małych artystów. Jury skupił osię na poziomie artystycznym prezentacji. W ocenie wzięło pod uwagę dopasowanie programu do wieku wykonawców, wierność tradycji, a także wykorzystanie charakterystycznych dla danego regionu zwyczajów, gier i zabaw dziecięcych. Organizatorami Przeglądu byli: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej oraz Wiślańskie Centrum Kultury.

Miło nam poinformować że Jury przyznało w KATEGORII ZESPOŁÓW AUTENTYCZNYCH: I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 900 zł (dziewięćset złotych) dla Dziecięcego Zespółu Regionalnego „Mali Grojcowianie” z Wieprza. Jednocześnie do udziału w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju w 2020 roku został wytypowane dwa zespoły a wśród nich: Dziecięcy Zespół Regionalny Mali Grojcowianie z Wieprza.

Fotogaleria: https://photos.google.com/share/AF1QipM-M3HnCZZ-ZgQRTHzdxGsGeB9gAE5Kd6GClFl_fJY_upCDRsZ3rIoPnjq6sM9Jmg?key=TlZ6MXFTMlhBdTRzWWxxVFhaRWF3M2lMaFY4cXhB

 


Załączniki: